1914 - 1927 - budowa Stadionu Wschodniomarchijskiego (Ostmarkstadion)Baza sportowa SOSiRBaza turystyczna - ZAPRASZAMYSłubickie Pole Golfowe Dębowa PolanaLodowisko SOSiR
28.05.2019 Aktualności SOSiR
Aktualności SOSiR

Ogólnopolski Mityng Kwalifikacyjny Niepełnosprawnych.

I Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski - Otwarty Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odbyła się na słubickim stadionie w dniach 24-26 maja.


Sportowe Święto w Słubicach podczas Paralekkoatletycznej I Rundy Grand Prix Polski oraz Mistrzostwa Województwa U16, U18 i U20

Słubice 25-26.05.2019r

Niepowtarzalna atmosfera, radość wspólnej rywalizacji sportowej, koleżeńskość, uprzejmość – to główne cechy wekendowych zmagań w biegach, skokach i rzutach. W pierwszej części zawodów młodzież województwa lubuskiego rywalizowała w biegach na dystansie 100m i 300m, biegach płotkarskich, skoku wzwyż oraz rzucie dyskiem najmłodszych.

Z grupy  zawodniczek i zawodników Lubusza Słubice należy podkreślić starty:

300m M chłopców starszych i młodszych (grupa trenera Piotra Kiedrowicz)

bieg 1/2

1. Choina Mateusz 2007 – 50,17

2. Floriańczyk Oliwier 2009 – 54,55

3. Olech Sebastian 2010 – 55,20

4. Bobkiewicz Kacper 2009 – 56,35

5. Tatarski Bartosz 2010 – 60,38

bieg 2/2

1. Stupienko Maksymilian 2009 – 60,51

2. Bednarczyk Oliwier 2010 – 69,09

300m K dziewcząt starszych i młodszych (grupa trenera Piotra Kiedrowicza)

bieg 1/3

1. Kielar Anna 2006 – 49,55

2. Boberska Anna Marta 2006 – 51,50

3. Kurkowska Hanna 2006 – 51,62

4. Podruczny Helena 2006 – 53,76

5. Garczyk Karina 2009 – 57,33

6. Prokopowicz Wiktoria – 58,60

bieg 2/3

1. Mizerska Iga 2009 – 53,35

2. Drozdowska Lena 2009 – 60,40

3. Dusza Nadia 2011 – 61,67

4. Hein Zuzanna 2011 – 65,18

5. Kapla Anna 2011 – 69,74

6. Tatarska Hanna 2012 – 77,24

bieg 3/3

1. Marciniak Amelia 2012 – 61,67

2. Tyczyńska Lidia 2012 – 63,63

3. Haściło Malwina 2011 – 63,93

4. Łazdowska Blanka 2011 – 71,15

 rzut dyskiem kobiet (0,75kg) (trener prowadzący Łukasz Horoszkiewicz)

4. Horoszkiewicz Julia 2006 – 19,05

5. Przybylska Wiktoria 2005 – 18,81

8. Dobrzyńska Dominika 2005 – 17,20

 w grupie juniora  U20 i juniora młodszego U18 Słubice reprezentowali:

1. Czak Jakub 2001 – 110 M U20 (99,1) – 14,27 (trener Jacek Grześkowiak)

1. Czak Jakub 2001 – 110 M U18 (91,4) – 14,02

1. Klimiuk Jakub Tomasz 2002 – skok wzwyż M – 1,90 (trener Edward Czernik)

1. Wyrwas Julia 2003 – skok wzwyż K – 1,60 (trener Edward Czernik)

5. Janowicz Zuzanna 2003 – 3000m U18 – 12:42,58 (trener Piotr Kiedrowicz)

6. Tomasik Oliwia 2004 – 3000m U18 – 13:35,96 (trener Piotr Kiedrowicz)

LKS LUBUSZ 4 x 100m M U20 – DNF (trener prowadzący Jacek Grześkowiak)

(Antoni Plichta 00, Jakub Czak 01, Sebastian Wieliczko 00, Krzysztof Wyrwas 01)

LKS LUBUSZ 4 x 100m K U18 – DNF (trener prowadzący Piotr Kiedrowicz)

(Aleksandra Bereśniewicz 02, Maja Konberg 03, Marika Olech 02, Zuzanna Janowicz 03)

LKS LUBUSZ 4 x 400m K U18 – 4:47,23 (trener prowadzący Piotr Kiedrowicz)

(Zuzanna Janowicz 03, Maja Konberg 03, Marika Olech 03, Aleksandra Bereśniewicz 02)

Po tej części zawodów organizatorzy zaplanowali Uroczyste Otwarcie I Rundy Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, na które przybyli:

1. Elżbieta Rafalska– Minister rodziny, pracy i polityki społecznej

2. Władysław Dajczak– Wojewoda Lubuski

3. Mariusz Olejniczak– Burmistrz Słubice

4. Grzegorz Cholewczyński– Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach

5. Leszek Bajon – Starosta Słubicki

6. Zbigniew Sawicki – Prezes SOSiR Słubice

7. Zbigniew Lewkowicz – trener paraolimpijskiej kadry narodowej

8. Jerzy Jankowski – Prezes START Gorzów Wlkp.

9. Andrzej Szczesny – Prezes LZLA w Zielonej Górze

10. Janusz Chmiel – „Janusz – Park” Słubice

11. Stanisław Bakan – przyjaciel paraolimpijczyków

oraz Tomasz Blatkiewicz – paraolimpijczyk kończący swoją prawie 20- letnią karierę zawodniczą, wielokrotny medalista paraigrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy mistrzostw Europy, który z rąk Pana Wojewody otrzymał pamiątkowy puchar w podziękowaniu za promocję województwa lubuskiego w Polsce i Świecie. Do życzeń przyłączyła się również Pani Minister Elżbieta Rafalska, która przypomniała karierę zawodniczą Tomka.

Tomek. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Po uroczystości otwarcia rozpoczęła się II część a w niedzielę III część zawodów z plejadą prawie 200 wspaniałych lekkoatletów z całej Polski, która biła swoje rekordy życiowe, wielokrotnie były to wyniki lepsze od rekordów Europy czy nawet świata. Tradycyjnie na naszym stadionie mogliśmy podziwiać naszego wychowanka Macieja Lepiato, który tym razem pokonał poprzeczkę na wysokości 205, dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich w skoku wzwyż – Londyn 2012 (212) i Rio 2016 (219).

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasz stadion, a było warto.

Chciałbym również podziękować za włożony trud współpracownikom: Andrzejowi Martyniakowi, Mariuszowi Kalarusowi, Robertowi Gładkiemu, Arturowi Okoniewskiemu, Wiesiowi Kaczmarskiemu i Zbigniewowi Fabjańczukowi za profesjonalne przygotowanie stadionu do najważniejszej lekkoatletycznej imprezy roku 2019.

Niepowtarzalne zawody, niepowtarzalna atmosfera, niesamowici sportowcy.

Dziękuję

Ryszard Chustecki

(pełne wyniki zawodów z 1 Rundy Grand Prix Polski : https:// domtel-sport.pl/wyniki )

 

 

 

 

 

 

 



 

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o. z siedzibą w Słubicach

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego - KRS 0000415548 REGON 081017397, NIP 5981630216, Kapitał zakładowy 19 606 000,00 zł 69-100 Słubice ul. Sportowa 1 tel. 95 7582501, fax. 95 7584778, e-mail: sekretariat@sosirslubice.pl