OPIS POLA

 

Słubickie Pole Golfowe „Dębowa Polana” jest idealnym miejscem do treningu niezwykle fascynującej i prestiżowej dyscypliny sportu, jakim jest gra w golfa, albowiem gra ta cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców Słubic i okolic. Sport ten jednak nadaje się dla wszystkich i skierowany jest do zainteresowanych z różnych grup społecznych.

Tereny kompleksu o powierzchni 15 ha położone są na obrzeżach Słubic w odległości 2 km od mostu granicznego z Frankfurtem nad Odrą, gdzie cicha i spokojna okolica w iście malowniczej scenerii gwarantuje graczom atmosferę odprężenia i odpoczynku. Teren pola w otoczeniu lasów iglastych i mieszanych stanowi doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku i propagowania tejże dyscypliny sportu. Lokalizacja umożliwia łatwy i szybki dojazd z okolicznych miejscowości za pomocą pobliskiej obwodnicy. Przy obiekcie działa założony w 2013 roku polski klub golfowy „Słubice Golf Club”, należący do Polskiego Związku Golfa (PZG). Ponadto współpracujemy również z partnerskim niemieckim klubem golfowym, istniejącym od kwietnia 2007 roku – „Golf Club an der Oder”, należącym do Niemieckiego Związku Golfa (DGV). Prowadzimy szkółki trenerskie i organizujemy kursy na Zieloną Kartę PZG wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym, upoważniającym do gry w golfa.

Nasz obiekt driving range obejmuje 14 stanowisk treningowych, dodatkowo dysponujemy areą putting green, chipping areą oraz ciekawie ukształtowanym 9-dołkowym polem golfowym, co daje możliwość nauczenia się wszystkich elementów gry w golfa. Pod kątem dzieci, w celu zaszczepienia nowej dyscypliny sportu wśród najmłodszych od 21 września 2013 działa także nowo powstały plac do gry w mini-golfa, liczący 9 urozmaiconych pod względem trudności i umiejętności stanowisk.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się budynek klubowy z recepcją i kawiarnią - doskonałym miejscem do organizacji imprez integracyjnych, spotkań podczas turniejów golfowych jak i wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych m.in. urodzin dla dzieci połączonych z mini-golfem oraz zajęć treningowych na driving range.

 

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o. z siedzibą w Słubicach

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego - KRS 0000415548 REGON 081017397, NIP 5981630216, Kapitał zakładowy 19 606 000,00 zł 69-100 Słubice ul. Sportowa 1 tel. 95 7582501, fax. 95 7584778, e-mail: sekretariat@sosirslubice.pl